Vasaras sezonā jaunu dārza grilu!

dārza griliJa ir savs dārziņš, pagalms ap māju, kurā varam nedaudz izpausties – puķu stādīšanā, iekopšanā, draugu aicināšanā, lai sarīkotu kādu omulīgu dārza pasēdēšanu – vajadzīgs arī atbilstošs aprīkojums, lai izpildītu to, ko esam ieplānojuši. Puķu stādīšanai un dobju iekopšanai būs nepieciešami dažādi dārza darbu piederumi, kamēr dārza ballītes rīkošanai – nepieciešami krēsli, vismaz improvizēts galds un, protams, dārza grils, uz kura pagatavot kārumus un gardumus viesiem. Protams, var jau gatavot arī virtuvē uzkodas un ēdienus, ar ko palutināt ciemiņus, tomēr tradicionāli – dārza ballītes galvenā sastāvdaļa – grillēta gaļa, dārzeņi, tāpēc bez dārza grila būs grūti iztikt.

Tomēr te vajadzētu izvēlēties arī piemērotāko dārza grilu – gan pēc tā, cik daudz varam uz tā pagatavot (atkarībā no draugu daudzuma un plānoto ballīšu apmēriem), gan izdevīgāko un praktiskāko “kurināmo” grilam, respektīvi izvēloties grilu ar tādu darbības veidu, kas vislabāk atbilst mūsu prasībām un iespējām. Kādi dārza grili tad īsti ir sastopami, jeb, no kā varam izvēlēties?

Viens – pats tradicionālākais ir kokogļu grils. Izvēloties to, jānovērtē metāla biezums, kas nozīmē, ka grils kalpos ilgāk. Varam padomāt par tā pārvietošanas nepieciešamību un iegādāties modeli ar riteņiem, lai varam ar to doties arī piknikos, ne tikai nodarboties ar gaļas grillēšanu savā piemājas dārzā. Līdzīgi šai kategorijai ir arī malkas grili, kas ilgāk uzglabā karstumu, piešķirot ēdienam īpašo ugunskura dūmu aromātu. Tiesa, sagatavošanās darbi būs ilgāki – kamēr malka izdeg, jo gluži atklātā liesmā jau neko necepsim. Šādi grili (saukti arī par mangāļiem) maksās nedaudz vairāk, nekā parastais kokogļu grils. Kokogļu grils ir vispieprasītākais mazdārziņu īpašnieku un pikniku cienītāju vidū – tas ir ērts, vienkāršs un vienkārši lietojams. Dārza grilu cenu atšķirības atkarīgas no metāla kvalitātes, lieluma, papildu ekstrām, kas nu kuram modelim pievienots, lai padarītu grillēšanu ērtāku un vieglāku – restītes, plauktiņi, ogļu savācējs un citas detaļas.

Savukārt visefektīvākais dārza grils būs gāzes grils, kura cepšanas temperatūru varam kontrolēt, kā arī iespējams pagatavot to, ko esam ieplānojuši, daudz īsākā laikā. Nav nepieciešami arī tādi sagatavošanās darbi, kā kokogļu vai malkas grilam – kamēr malka izdeg vai ogles pietiekami nokarst, paiet vismaz 30 minūtes. Gāzes grilam šis sagatavošanās process neilgst vairāk par 10 minūtēm. Tiesa, šādi grili arī būs dārgāki un došanās piknikā būs sarežģītāka – līdzi jāņem gāzes balons!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *