Pārliecināts un drošs auto īpašnieks!

octasPārliecināts auto īpašnieks nav tikai tas vien, kam ir jauns, tehniski lieliskā stāvoklī esošs auto, ar visiem vēlamajiem papildinājumiem, pilnu bāku un rezerves riteni bagāžniekā. Pārliecināts un drošs autovadītājs galvenokārt ir tas, kuram iegādāta OCTA apdrošināšanas polise.

Protams, OCTA apdrošināšana ir obligāta prasība, kas jāievēro visiem, kas vēlas ar savu spēkratu piedalīties satiksmē. Gribi braukt – pērc OCTA. Un tomēr jāapzinās, ka tas nav tikai bezjēdzīgs likums, lai apdrošinātāji un citi šajā lauciņā spēlējošie iekasētu no mums noteiktas naudas summas. OCTAs apdrošināšanas polise var būt ļoti nederīga un to apliecinās ikviens, kam vismaz reizi gadījies iekulties kādā sīkā ceļu satiksmes negadījumā, par lielajiem un nopietnajiem negadījumiem nemaz nerunājot – tur OCTA ir īpaši svētīga. Katra autovadītāja izvēlētais auto atbilst viņam tīkamiem kritērijiem – pēc komplektācijas, markas, gada, degvielas patēriņa un vēl daudziem citiem faktoriem. Tomēr gadījies novērot, ka ir auto, kas vieglāk „padodas traumām”, nekā citu marku un izlaiduma gadu auto. Lielisks piemērs no nesenas pieredzes – Volvo „nesadalīja” pagalma iebraucamo ceļu ar KIA markas auto. Volvo tika pie nelielas skrambas, kas praktiski, rūpīgi neieskatoties, nav pamanāma, kamēr KIA teju nepieciešama visa virsbūves pārkrāsošana, ja tās īpašnieks vēlas, lai defekts (švīkas un krāsojuma bojājums) neizceltos uz pārējā auto krāsojuma fona. Ne jau tāpēc, ka viens auto būtu labāks par otru – arī te ļoti dažādi apstākļi ir no svara. Tomēr zaudējumi kādam jāmaksā. Tā kā „vainīgs” bija Volvo – saskaņotais paziņojums, apdrošinātājiem iesniegta informācija un tālāk jau viss noris pēc paredzētajām procedūrām. Visas iesaistītās puses apmierinātas. Lūk, tam noder OCTA, ja gadās „iekulties” nelielā ceļu satiksmes negadījumā – ne Volvo īpašniekam jāmaksā par KIA radītajiem zaudējumiem, ne KIA īpašniekam jāmēģina piedzīt no Volvo īpašnieka zaudējumu segšana, kas ne vienmēr ir pa kabatai dotajā brīdī.

Šis ir viens no parastākajiem un elementārākajiem piemēriem, kam noder OCTA un kāpēc labāk reizi gadā samaksāt noteiktu summu par apdrošināšanas polisi, nekā cīnīties ar sekām, kas radušās pēc negadījuma. Nemaz nerunājot par naudas sodu, kas tiks uzlikts, ja policija apturēs auto, kam nav iegādāta OCTA polise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *