Sadzīves tehnikas iegāde: 5 ieteikumi, kā izvēlēties piemērotāko

veļas mašīnas ar žāvētājuSadzīves tehnika nenoliedzami ļoti atvieglo ikdienu –vairs nav jārīko veļas diena, jo ar netīro drēbju kaudzi bez pūlēm tiek galā veļas mašīna. Un – vairs nav jādodas uz pagrabu pēc piena, jo ir taču ledusskapis!

Sadzīves tehnikas klāsts ir ļoti plašs, tādēļ, kad aktuāla kāda jauna ierīce, nereti nākas apjukt – ko tad īsti izvēlēties?! Iepazīsties ar pieciem vērtīgiem ieteikumiem, kas palīdzēs pieņemt saprātīgu lēmumu!

Pirkumam atvēlētais budžets

Domājot par jaunas sadzīves tehnikas iegādi, pirmais svarīgais aspekts ir finansiālās iespējas – vismaz vairumā gadījumu. Te jāatceras, ka, vērtējot piedāvājumu, jāņem vērā cenas un kvalitātes attiecība. Piemēram, veļas mašīnas ar žāvētāju piedāvā vairāki ražotāji un ne vienmēr populārākais zīmols nozīmē arī augstāko kvalitāti.

Funkcijas

Nākamais svarīgais jautājums – kādas funkcijas ir nepieciešamas, bet bez kurām var visai labi iztikt? Ja būs skaidri definētas vēlmes, izvēli izdarīt būs daudz vienkāršāk. Un vēl – lai arī multifunkcionālu ierīci iegādāties var būt visnotaļ kārdinoši, ja zini, ka īstenībā izmantosi vien pāris funkcijas, diez vai ir vērts pārmaksāt.

Ērtības

Ne mazāk būtisks jautājums ir ērtības. Cik vienkārši ierīci būs izmantot ikdienā? Cik viegla un ātra būs tās apkope? Cik ātri to varēs sagatavot darbam? Tie ir jautājumi, uz kuriem jāatbild, pirms doties iepirkties.

Izmērs

Domājot par sadzīves tehnikas iegādi, nozīme ir arī tās parametriem – īpaši, ja telpas platība ir ierobežota. Pirms iegādāties ledusskapi, veļas mašīnu vai kādu citu ierīci, noteikti jāpadomā par to, kur tā tiks novietota un kā tā iederēsies kopējā telpas interjerā.

Lietderība

Bez šaubām, ir ierīces, bez kurām ikdienu grūti iedomāties, taču ir arī virkne tādu, kuru iegāde būtu rūpīgi jāizvērtē. Piemēram, olu vārītājs, sulu spiede, fondī trauks un karstmaižu tosteris ir lieliski izgudrojumi, taču gudrs pirkums tas būs vien tad, ja tiks izmantots, nevis vienkārši stāvēs virtuves tālākajā stūrī.

Domājot par to, kāda sadzīves tehnika tad vispār nepieciešama, var ņemt vērā ‘’iztikas minimuma’’ principu. Protams, jāņem gan vērā, ka dažādās mājsaimniecībās prasības un paradumi atšķiras, taču visbiežāk mājoklī ir atrodama tāda tehnika kā:

  • Ledusskapis;
  • Veļas mašīna;
  • Gāzes vai elektriskā plīts;
  • Cepeškrāsns;
  • Elektriskā tējkanna;
  • Putekļu sūcējs

Un tad, kad šis minimums jau ir sagādāts, var sākt domāt par ierīcēm, kas nodrošina vēl lielāku komforta līmeni, piemēram, saldētavu, robotu grīdas uzkopšanai, blenderi, trauku mazgājamo mašīnu, tosteri, virtuves kombainu, kafijas automātu u.c.

Lai izdarītu gudrus pirkumus un pēc tam nebūtu jāattopas, ka nauda ir veltīgi iztērēta, svarīgi izvērtēt, kas no visa plašā tehnikas klāsta ir nepieciešamība, bet kas – tikai iegriba.

Sadzīves tehnika mūsdienās pieejama patiešām plašā klāstā – atliek tikai izvēlēties piemērotāko!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *