Eglīte podiņā – kā to stādīt ārā un kopt?

dekoratīvie stādi tavam dārzamBeidzamajā laikā par arvien populārāku izvēli Ziemassvētku laikā kļūst eglīte podiņā. Tas, protams, ir dabai draudzīgāks risinājums, jo pēc svētkiem eglīti var iestādīt dārzā vai mežā. Taču, kā eglīti pareizi pārstrādīt un kopt?

Vēloties iegādāties eglīti podiņā, vari izvēlēties starp vairākām šķirnēm. Latvijā vispopulārākās ir parastās egles, sudrabegles, Kanādas egles, kā arī vairākas baltegļu šķirnes. Egles un citi dekoratīvie stādi pieejami Z/S Basteji piedāvājumā.

Lai arī izvēloties egli, tās šķirne parasti ir gaumes jautājums, tai ir būtiska nozīme, kad egli grasies pārstādīt. Piemēram, Kanādas egles jāsargā no tiešiem saules stariem. Jāņem arī vērā, ka ne visas egļu šķirnes ir piemērotas augšanai Latvijas klimatiskajos apstākļos.

Savukārt, izvēloties egles stādīšanas vietu, jāņem vērā, cik liela tā izaugs, un tā jāstāda tur, kur nevienam netraucēs. Būtisks faktors ir arī augsne – eglēm piemērota ir smilšaina, vidēji mitra augsne.

Kā egli saglabāt līdz pavasarim?

Egli podiņā vajadzētu turēt līdz pavasarim un tad to pārstrādīt izvēlētajā vietā. Taču ārpus telpām to vajadzētu nest uzreiz pēc svētkiem, lai tā nepierastu pie siltuma. Labs variants, kur eglīti uzglabāt līdz laikam, kad to varēs pārstrādīt, ir balkons – protams, ar nosacījumu, ka āra temperatūra nav zemāka par 10 – 15 grādiem.

Jāņem arī vērā – grūtības pārziemot var rasties tiem kokiem, kuri svētku laikā sajutuši sveču liesmiņu siltumu vai tikuši apbērti ar mākslīgo sniegu.

Kā pārstādīt egli?

Īstais laiks egles stādīšanai ir aprīļa vidus, kad zeme ir atkususi. Eglīte jāstāda tādā dziļumā, kādā tā augusi podiņā. Pēc iestādīšanas tā rūpīgi jāaplaista. Turklāt, ja pēc egles iestādīšanas kādu laiku nelīst lietus, egli ik pārdienas vajadzētu laistīt, lai tā labāk varētu iesakņoties.

Lai pēc pārstādīšanas egle labāk augtu, to var noklāt ar mulču. Tam var noderēt dažādi mulčējamie materiāli, piemēram, priežu mizu mulča – tikai tādā gadījumā vajadzētu izvēlēties rupjākas frakcijas mulču un tās slāni ik gadu papildināt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *