Kas jāzina vecākiem, kuri vēlas iemācīt bērnu slidot

 

hokeja slidasMans draugs reiz stāstīja, kā tēvs viņu pirmo reizi aizveda uz slidotavu trīs gadu vecumā. Nokļūstot uz ledus, viņam nācās saprast, kur atrodas pēdas, kā noturēties kājās un iemācīties kustēties uz priekšu. Četru gadu vecumā mans draugs jau spēja bez turēšanās slidot pa visu laukumu lielā ātrumā, kā arī pat varēja slidot, stāvot uz vienas kājas.

Profesionālās slidošanas treneri atzīst ka bērni ir gatavi sākt mācīties slidot vecumā no trim līdz pieciem gadiem. Taču viņi atzīst, ka vecākiem ir jābūt pacietīgiem. Jauna vide, jauns aprīkojums un prasmes. Ir nepieciešams laiks, lai bērns sāktu justies pārliecināts par savām spējām.

Pašpārliecinātība attīstās brīdī, kad mazais ķipars iemācās pareizi krist un atkal piecelties, nesavainojoties. Ir smagi skatīties uz bērnu, kas nespēj tikt atpakaļ uz kājām.

Pavisam mazu bērnu apmācība slidošanā sākas uz gumijas virsmas, pa kuru audzēkņi staigā ar slidām kājās, mācoties noturēt līdzsvaru. Protams, viņi krīt zemē un atkal ceļas augšā.

Uz ledus

Visas prasmes, kas iegūtas pirms tam, nu nepieciešams pielietot praksē, proti – uz ledus. Protams, sākumā bērni vairāk laika pavadīs, guļot zemē, nekā, stāvot kājās, taču tas ir normāli. Ir jāpierod pie cietās, aukstās un slidenās virsmas.

Kad bērns būs iemācījies nostāvēt kājās, ir jāsaprot, kā pārvietot svaru no vienas kājas, uz otru. Pēc tam var sākt lēnām pārvietoties pa ledu uz priekšu un atpakaļ, sāniem utt. Agrāk vai vēlāk, mazie ķipari sāks mēģināt atsperties, lai tiktu uz priekšu.

Nav ieteicams lietot palīgpiederumus, piemēram, statīvus, vai kādus citus priekšmetus, pie kuriem bērns var turēties, lai nenokristu. Lai atrastu līdzsvara punktu, bērnam ir jāstāv taisni, uz savām kājām, un svaram jābūt izlīdzinātam uz abiem slidu asmeņiem.

Labākais veids, kā palīdzēt mazajam slidotājam ir, slidojot viņam aizmugurē un turot zem padusēm. Iedrošini bērnu turēt galvu augšā un izplest rokas (kā lidmašīnai), lai iegūtu balansu.

Lai arī ko tu darītu, centies to pārvērt par jautru nodarbi, un nespied bērnu turpināt, ja viņš ir noguris. Tu taču vēlies, lai slidošana būtu aktivitāte, kuru mazais izbaudītu visu dzīvi, vai ne?

Nepieciešamais aprīkojums

  • Uzstāj par ķiveres nēsāšanu. Tā pavisam noteikti slidošanu padarīs drošāku. Meklējot, piemēram, hokeja ķiveri, pievērs uzmanību atbilstību standartiem. Daži vecāki saviem bērniem iegādājas arī sejas aizsargu, taču tas ne vienmēr ir nepieciešams.
  • Atrodi īstās slidas. Daiļslidošanas slidas ir labākas iesācējiem, jo to asmens ir garāks. Tās iespējams iegādāties gan sporta inventāra veikalos, gan arī internetā. Labāk izvēlēties tādu izmēru, kas ļauj uzvilkt arī siltāku zeķi, taču slida nedrīkst būt pārāk vaļīga. Pēc tam var izvēlēties arī hokeja slidas, kas ir piemērotas nopietnāku mērķu sasniegšanai.
  • Apsver iespēju izvēlēties lietotas slidas. Sākumā, kad bērns vēl mācās slidot, iespējams, prātīgāks variants ir lietotās slidas, jo tās dažādu apstākļu rezultātā ātrāk tiks nonēsātas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *