Apgūstot jaunas prasmes nevaram vien sagaidīt, kad varēsim tās likt lietā. Bet katram amata meistaram vajadzīgi labi darba rīki, kas palīdzēs cerēto darbu izpildē. Tā arī šuvējai – nepieciešama laba un kvalitatīva šujmašīna.
Ar jaunām prasmēm nav viegli – tomēr, ja ir stipra apņēmība un vēlme, visu vienmēr var iemācīties. Iemācīties šūt, savukārt, ir gan praktiski, gan noderīgi – sev un arī citiem. Šujmašīnas izvēle, toties, lai liktu lietā savas jaunapgūtās prasmes, tomēr ir nedaudz sarežģītāka. Nevienu preci taču neizvēlamies tā, ka ieejam veikalā, paņemam pirmo un dodamies pie kases. Un šujmašīnas šādi izvēlas vēl jo mazāk.
Visas pieejamās funkcijas un opcijas, kas dažādām šujmašīnām atšķiras ir jāņem vērā, lai iegādātos to, kas darbam der vislabāk. Te arī daudz atkarīgs no tā, cik daudz un kādā mērā plānojam nodarboties ar šūšanu – vai tas ir tikai sev pašai, mājās šujot sev un ģimenei, vai arī to grasāmies izmantot kā peļņas veidu (vai arī šūt ne tikai sev, bet arī draugiem, radiem un paziņām).
Šujmašīnām pie funkcijām varam lūkoties pēc pieejamajiem dažādajiem dūrieniem (taisnais dūriens, zig-zags utml.) vai dubulto adatu. Spolītes uztinējs un diega nogriezējs jau ir pašsaprotama lieta, ar ko aprīkotas visas šujmašīnas. Bet izvēloties, svarīgi ir ņemt vērā atšķirības.
Pirmkārt, ir dažādi šujmašīnu veidi – elektromehāniskā (kas ir viena no pieprasītākajām) nozīmē to, ka to darbina motors (adatu un riteni). Elektroniskās šujmašīnas, savukārt, jāpieslēdz pie elektrības ar vadu, var pārslēgt dažādus režīmus (pogas uz paneļa). Ir arī šujmašīnas, pie kurām var pieslēgt datoru (datorizētās), tiesa, te gan iesācējiem varētu būt sarežģītāk. Ir arī izšūšanas šujmašīnas, bet ja vēlamies tādu, kas labi spēj apstrādāt auduma malas – overloka šujmašīnas.
Kā jau pērkot jebkuru lietu, ir vērts apdomāt, ko īsti ar šujmašīnu vēlamies darīt, kādas ir mūsu prasmes un iespējas. Ar atbildi „Šūt” īsti nebūs gana. Tāpēc arī pirms iegādājamies šujmašīnu, der ielūkoties internetā, palasīt – kādi šujmašīnu veidi pastāv, cik kura maksā un ko kura dara, lai dodoties uz veikalu nav samulsušai jāklausās pārdevējā ar domu „ bet es taču vēlos tikai nedaudz mājās šo to sašūt – kam man tās visas funkcijas?” Jo īpaši, ja esam šajā ziņā iesācēji, tā ir pirmā šujmašīna un savas prasmes esam paguvuši nesen (vai tikai plānojam tās apgūt, līdz ar pirmās šujmašīnas iegādi).