Kā atbrīvoties no saaukstēšanās ziemā?

saaukstēšanāsInteresanti, ka gada laikā viens cilvēks ar saaukstēšanos izraisošajiem vīrusiem inficējas vismaz trīs reizes, turklāt sava mūža laikā saaukstēšanās tiek pārslimota vidēji 200 reizes. Tas, cik viegli vai gluži pretēji grūti ir inficēties ar saaukstēšanos izraisošajiem vīrusiem, ir atkarīgs no cilvēka imunitātes un dažādu profilakses pasākumu ievērošanas. Lai gan statistika liecina, ka ar saaukstēšanās vīrusiem biežāk slimo mazi bērni un viņu māmiņas, stiprinot organisma aizsargspējas, arī šīs divas riska grupas var sevi pasargāt no pārlieku biežas saslimšanas.

Visbiežāk saaukstēšanos izraisošās infekcijas cilvēka ķermenī nokļūts caur deguna gļotādu, turklāt pirmie saaukstēšanās simptomi ir jūtami jau pēc 10 līdz 16 stundām no inficēšanās brīža. Viena no pirmajām saaukstēšanās pazīmēm ir aizlikts deguns un iesnas, no kurām, par spīti dažādiem mītiem, iespējams atbrīvoties kā arī mazināt tālāko simptomu attīstības risku.

Ko darīt, ja gadījies saaukstēties?

Saaukstēšanās ārstēšana būs efektīvāka, ja tiks uzsāka uzreiz pēc pirmo simptomu pamanīšanas. Lai aizlikts deguns un iesnas nepāraugtu klepū un citos daudz nopietnākos saaukstēšanās simptomos, iesaka izkarsēt kājas siltā ūdenī. Saaukstēšanās ārstēšanai neiesaka tūlītēji ķerties klāt pie antibiotiku lietošanas, jo vairumā gadījumu no tās iespējams atbrīvoties ar dabīgu līdzekļu palīdzību, liekot lietā gan aptiekā nopērkamos preparātus, gan dažādās tautas metodes, kuru efektivitātei visbiežāk iespējams atrast visai racionālu, medicīnisku izskaidrojumu.

Slimības laikā noteikti jādomā par imunitātes stiprināšanu, tādējādi dodot spēku organismam pašam cīnīties ar slimību izraisošajiem vīrusiem. Organisma aizsargspējas palīdz stiprināt C vitamīnu saturoši produkti, piemēram, upenes, dzērvenes, kivi visi citrusaugļi, mežrozīšu augļi, kāposti un citi augļi un dārzeņi. Ziemas laikā īpaša uzmanība būtu jāpievērš arī papildus A un E vitamīnu avotu uzņemšanai.

Saaukstēšanās ārstēšanai var izmantot dažādas zāļu tējas un inhalācijas. Zāļu tējas liek izsvīst un palīdz izvadīt no organisma slimības ierosinātājus, tāpat tās kompensē šķidruma zudumu. Pateicoties vielām, ko satur dažādi augi, ar tēju palīdzību iespējams mazināt saaukstēšanās simptomus un spēcināt imunitāti. Šajā periodā ieteicams lietot liepziedu, kumelīšu, piparmētru un mežrozīšu augļu tējas. Inhalācijām var izmantot salvijas un eikalipta tēju – tās atvieglos elpošanu un īpaši nepatīk vīrusiem.

Pastāv iespēja saaukstēšanos ārstēt ar aptiekās nopērkamajiem preparātiem, kuri satur augos esošo vielu koncentrātus. Lietojot šāda veida preparātus, stingri jāseko līdzi to lietošanas instrukcijai, kā arī nav ieteicams lietot dažādus vienu un to pašu aktīvo vielu saturošus līdzekļus. Izvēloties pretsaaukstēšanās līdzekļus, ieteicams konsultēties ar farmaceitu, kurš vadoties pēc simptomiem un konkrētām organisma īpatnībām, piemēram tieksmi uz gļotādas sausumu, vai kādas vielas nepanesību, piemeklēs atbilstošāko un efektīvāko preparātu vai to kopumu.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *