Droša braukšana ziemā

riepasDrošība pirmajā vietā! Nereti dzirdēts teiciens. Autovadītājiem tas būtu jāievēro īpaši. Pārvietošanās ar auto, teorijā, nav bīstams pasākums – tas ir gluži ikdienišķs ieradums, tomēr, negadījumu statistika tikai aug, pēdējā laikā jo īpaši. Tam par iemeslu var būt dažādi faktori, sākot ar neuzmanību un beidzot ar transportlīdzekļa tehniskām problēmām. Tomēr arī aprīkojumam ir būtiska nozīme. Ne velti ziemas ir tas gada posms, kad autovadītājiem jābūt divreiz uzmanīgākiem, piesardzīgākiem un rūpīgāk jāievēro drošas braukšanas pamatprincipi. Arī auto jābūt aprīkotam ar atbilstošām, labām, kvalitatīvām un piemērotām riepām. Piemērotība attiecināma gan uz pašu autovadītāju braukšanas manieri, gan uz ceļiem, pa kādiem visbiežāk ikdienā notiek pārvietošanās.

Izvēloties riepas transportlīdzeklim, īpaši būtiski ir zināt, pa kādiem ceļiem plānojam pārvietoties. Tas ļaus izvēlēties atbilstošāko riepu tipu – Centrāleiropas, Skandināvu frikcijas tipa riepas, ar radzēm, bez radzēm, protektora nepieciešamo dziļumu un tā tālāk. Ir liela atšķirība starp piemērotām riepām, kas labākas uz lauku ceļiem un tām riepām, kas atbilstošākas braukšanai pa pilsētu un tīrītiem asfalta segumiem. Uz lauku ceļiem un retāk tīrītiem ceļiem daudz drošāka braukšana būs ar radžotām riepām – tās palīdz vieglāk novaldīt auto ekstrēmās situācijās – uz apledojuša ceļa, strauji bremzējot (jo arī ziemā meža dzīvniekiem patīk šķērsot ceļu) vai palielinot ātrumu. Jaunākiem un nepieredzējušākiem autovadītājiem riepas ar radzēm sniedz pat psiholoģisku komfortu. Ja zinām, ka riepas ir labas un atbilstošas, šoferis var sajusties drošāks (bet ne pārdrošs) braucot. Pārlieku liela baidīšanās no braukšanas ziemā arī nav laba iezīme šoferim.

Cena bieži vien ir būtisks faktors riepu izvēlē. Tas nenozīmē, ka jāmeklē pašas lētākās, tomēr arī pašas dārgākās ne vienmēr ir jēga iegādāties – var tikt pie gluži kvalitatīvām un labām riepām par izdevīgu cenu, vien atliek nedaudz pameklēt starp piedāvājumiem. Tiesa, labāk izvēlēties zināmu ražotāju riepas, vai arī šo pašu ražotāju meitas uzņēmumu piedāvātās riepas, kur par kvalitātes līmeni rūpējas līdzīgi, vien cena ir nedaudz pieejamāka vidējam pircējam.

Katrā gadījumā – izvēlēties vienas, ideālas un pilnīgi drošas riepas nevar – katrām ir savi rādītāji uz dažādiem ceļu segumiem un dažādos apstākļos. Tāpēc, izvēloties riepas savam auto, rūpīgi jāpārdomā – pa kādiem ceļiem ikdienā visvairāk pārvietojamies un tad arī atbilstoši šim secinājumam aprīkojam auto ar atbilstošām riepām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *