Īres istaba var būt lieliska iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem un sākt patstāvīgu dzīvi

īres istabas; īrēt istabu dzīvoklī; izīrēt istabu ilgtermiņā

Meklējot savu pirmo dzīves vietu lielā pilsētā bieži ir grūti atrast piemērotu platību par adekvātu summu. Šī problēma īpaši bieži piemeklē studentus, kam apnicis dzīvot kopmītnēs un ir vēlme pēc privātuma un savas telpas, kurā neielauztos neviens cits. Atļauties dzīvokli šķiet neiespējami, jo studiju dēļ strādāt pilna laika darbu nav iespējams, bet vienistabas dzīvokļa dalīšana ar kādu citu, kas nav ne ģimenes loceklis ne draugs, vairs nešķiet pieņemama, ir jāsāk meklēt citi varianti, kas atbilstu gan budžetam, gan vēlmēm. Viena no šādām iespējām ir meklēt nevis dzīvokli, bet istabu, ko īrēt pie kāda, kas piedāvā šādu variantu.

Visbiežāk īres istabas piedāvā vai nu vecāki cilvēki, kas dzīvo vieni vairākistabu dzīvoklī un daļu no tām neizmanto, vai arī izīrētāji, kas iekārtojuši dzīvokli tieši šādam mērķim. Šādā variantā protams nebūs iespējams iegūt veselu dzīvokli tikai savā rīcībā, tomēr tā būs pietiekami liela privātā telpa, kas ļaus atpūsties no mūžīgiem istabasbiedriem, kas nevēlās respektēt jūsu dienas režīmu un vēlmi pavadīt laiku produktīvi. Īrēt istabu dzīvoklī būs arī materiāli izdevīgi, kas ļaus neraizēties par kāda papildus darba meklēšanu. Istabas visbiežāk ir aprīkotas ar visu nepieciešamo, lai varētu tajās ievākties kaut tūlīt. Istabu izīrētāji ir parūpējušies gan par pienācīgu guļvietu, gan skapi, nereti arī rakstāmgaldu un citām sadzīvei nepieciešamām lietām. Dzīvokļos ir pieejamas arī visas labierīcības, kas protams būs jādala ar dzīvokļa saimnieku vai citiem dzīvokļa biedriem, tomēr tā nebūs briesmīgā duša gaiteņa galā ar kuru jāsadzīvo kopmītnēs.

Izīrēt istabu ilgtermiņā var būt izaicinājums, jo visbiežāk tās meklē studenti vai strādnieki, kam istaba nepieciešama uz noteiktu laiku. Nereti studenti vasarās mēdz izvākties no savām dzīves vietām un pavadīt šo laiku lauku mājās vai pie draugiem, tomēr, ja piedāvājums būs gana labs, noteikti izdosies atrast arī pienācīgu īrnieku, kas rūpēsies par jūsu telpu tā it kā tā būtu viņa un neradīs jums nekādus zaudējumus, kā arī iespējams pat palīdzēs dažādos darbos. Vecākiem, vientuļiem cilvēkiem šī ir lieliska iespēja nejusties vieniem. Ja paveiksies, jaunais īrnieks var būt arī lielisks sarunu biedrs un ja izdodas sadraudzēties, tad problēmas noteikti neradīsies, pat ja sākumā ideja par sava dzīvokļa dalīšanu ar kādu citu var likties biedējoša.

Ja esat beidzot nonākuši pie secinājuma, jā, vēlos īrēt istabu, tad jāizsver vairāki aspekti un noteikti jāapskata vairāki varianti. Ir svarīgi, lai jums ir ērta ne vien dzīvokļa lokācija, telpas iekārtojums un izskats, bet arī kontakts ar dzīvokļa izīrētāju. Cilvēki, kas izīrē istabu bieži vien var būt ļoti kaprīzi pret saviem īrniekiem un sagaidīt no viņiem neadekvāti augstas prasības. Sākumā var likties, ka ar to var sadzīvot istabas zemās cenas vai citu aspektu dēļ, tomēr ilgtermiņā tas var radīt lieku stresu, ko noteikti nevēlaties piedzīvot savā mājvietā, pat ja tā jādala ar kādu citu.

Protams nevar gaidīt arī, ka izīrētājam nebūs nekādas prasības pret īrnieku un īres telpā varēs darīt visu, kas ienāk prātā, naktīs rīkot skaļas ballītes un bez īpašnieka informēšanas aicināt veselu baru ciemiņu, tomēr, saprāta robežās labs saimnieks dos jums brīvību un stingri nekontrolēs katru jūsu darbību, kā arī nepārbaudīs mantas vai skapja saturu. Protams gadās dzirdēt arī dažādus bēdu stāstus par saimnieku negodprātību, bet lai no tā izvairītos, vislabāk ir slēgt īres līgumu, kurā atrunāti visi punkti par tiesībām un pienākumiem, kas tiek sagaidīti no vienas vai otras puses.

Īrēt istabu dzīvoklī, kurš ir iekārtots tā, lai tajā varētu izmitināt iespējami vairāk cilvēkus var jums atkal radīt kopmītņu sajūtu, jo iespējams kāds būs nekārtību cēlājs vai trokšņotājs, tāpēc šādu īres veidu labāk būtu apdomāt kopā ar draugiem, kas labprāt dzīvotu kopā ar jums, tomēr nepavadot visu šo laiku vienā istabā. Cilvēki, kas ir pazīstami un draudzīgi savā starpā, daudz labāk arī sadalīs dzīvojamo platību un neradīsies nevajadzīgas domstarpības par troksni, trauku mazgāšanu vai citiem sadzīviskiem sīkumiem, kuri bieži ir strīdu iemesls nepazīstamu cilvēku starpā.

Īrēt istabu ilgtermiņā var būt labs variants, ja dzīvojat viens un neplānojat sākt kopdzīvi ar otro pusīti. Tā ir iespēja saprast kā būtu rūpēties par savu dzīvojamo telpu pašam un iespējams iekrāt naudu sava mitekļa iegādei vai īrei nākotnē. Ja paveicies ar dzīvokļa biedriem un saimniekiem, šī noteikti būs lieliska pieredze, kas atstās vien pozitīvas emocijas un labas atmiņas par lielisko laiku, ko pavadījāt šajā miteklī. Noteikti nav jābaidās no šī varianta, jo vienmēr pastāv izvēle, kurā miteklī  patiešām vēlaties apmesties un kā vadīt savu dzīvi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *