Botulīns un muskuļu distonija

muskuļu distonijaMuskuļu distonija ir slimība, kuru kļūdaini mēdz jaukt ar kādu garīgu saslimšanu, jo slimnieki mēdz sākt uzvesties nekontrolēti, jo muskuļu tonuss liek spazmās sarauties dažādām ķermeņa vietām. Tiem, kuri slimo ar muskuļu distoniju, garīgi ir pilnīgi veseli, bet viņu ķermenis ir pakļauts dažāda smaguma muskuļu spazmām, kas rada nekoordinētas kustībās, kas parasti kalpo par iemeslu tam, kādēļ šos cilvēkus uzskata par garīgi slimiem. Šī slimība deformē locītavas un pavisam noteikti bojā dzīves kvalitāti. Muskuļu distonija var būt vairāku smagumu un bēdīgākajos gadījumos, slimnieks nevar pilnvērtīgi dzīvot bez kopēja palīdzības.

Kādēļ slimība rodas?

Ārstiem visā pasaulē joprojām nav vienota viedokļa un pat īsti skaidrības par to, kā cilvēks ar šo slimību sāk slimot. Slimības ierosinātāji var būt gan liela fiziska slodze, gan stress, pārstrādāšanās un arī dažādas traumas ko nevar klasificēt sīkāk. Ir arī medikamenti, kas veicina slimības rašanos, kā arī gēni, kas liek muskuļu distonijai progresēt. Par spīti tam, ka dzīvojam 21. gadsimtā, muskuļu distoniju ir iespējams diagnosticēt tikai tad, kad ir parādījušies pirmie slimības simptomi. Par cik šai slimībai var būt arī tādas izpausmes kā trīce un raustīšanās, dažkārt kļūdaini to pieņem par Parkinsona slimību.

Izpausmes

Slimības izpausmes ir ļoti dažādas un vairākas. Savdabīgākie ir tie gadījumi, kad cilvēks nav spējīgs rakstīt ar pildspalvu, bet ļoti labi gatavo ēdienu un darbojas ar datoru. To momentu, kad uznāks spazmas un ķermenis darīs ko pats grib, nevar kontrolēt un kur nu vēl paredzēt, tāpēc, ja slimniekam ir ar daļēji smaga saslimšanas forma, auto vadīšana varbūt ļoti riskants pasākums.

Ar ko ārstē?

Tā kā muskuļu distonija nav izārstējama, jo to lāga nevar diagnosticēt, pirms nav parādījušās pirmās muskuļu spazmas, labākā ārstniecības metode būs pats galvenais faktors slimnieka pilnvērtīgai dzīve. Bieži vien, kā jau minējām, to mēdz jaukt ar Prkinsona slimību, tāpēc nereti tiek nozīmēta neefektīva ārstēšana un cilvēks kļūst par invalīdu un samierinās ar savu stāvokli.

Botulīna injekcijas

Botulīna injekcijas var būt ļoti universāls līdzeklis gan krunciņu izlīdzināšanā, bet arī smagu nervu un muskuļu slimību ārstēšanā. Ar botulīna injekcijām ārstē ne tikai cerebrālo trieku, bet arī muskuļu distoniju. Šī metode pasaulē ļoti veiksmīgi tiek pielietota jau no 1989. gada, bet Latvijā no 1994. gada. Daudzi nemaz nezin to, ka botulīns sākotnēji tiek izmantots tikai medicīnā, bet kosmetoloģijā un skaistumkopšanā dekādi vēlāk. Botulīna injekcijas distonijas slimniekiem palīdz pilnvērtīgi dzīvot un strādāt, kā arī novērš ārēju fizisku defektu izpausmes.  Vienas injekcijas darbības laiks ir 3 – 6 mēneši, turklāt, dažkārt pat viens gads, un visu šo laiku slimnieks var atviegloti uzelpot un neuztraukties par liekām problēmām.

Vairāk informāciojas: botulinainjekcijas.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *