Bērnu apavi un citas praktiskas dāvanas – bērnam vai mammai?

bērnu apavi

Pamazām tuvojas svētku laiks, kas bērnu vecākiem, radiniekiem un draugiem mēdz būt diezgan nervus kutinošs periods. Tikpat sarežģīta izvēle ir izvēlēties dāvanas bērniem arī dzimšanas dienās, kristībās vai citos svētkos. Ja bērns ir izvēlējies lietas, kas maksā daudz, tad tas var būt arī spēcīgs sitiens ģimenes budžetā. Bet mazos iepriecināt gribas tik ļoti! Ja dāvana jādāvina draugu, radu bērniem, vienmēr ieteicams sākotnēji piezvanīt vecākiem, lai saprastu, kas varētu būt ne tikai vēlama, bet arī ļoti praktiska dāvana, piemēram, bērnu apavi.

Dāvana – praktiska vai emocionāla?

Bērnu apavi ir ļoti noderīga dāvana, ja nepieciešama praktiska dāvana maza bērna vai zīdaiņa vecākiem. Šajā vecuma posmā vēl ir iespējams izmērīt pēdu un iegādāties bērnu apavus bez piemērīšanas. Tas var kļūt par neatsveramu atbalstu jaunās ģimenes budžetā.

Zīdaiņu nodaļās akcijas dažādām precēm ir gana bieži un sevišķi svētku laikā. Ikviens dāvinātājs ļoti labi saprot, ka šī vecuma bērnu dāvanas patiesībā vairāk ir paredzētas tieši vecākiem. Loģiski, ka mazulis nevar novērtēt uzdāvināt. Būtu vēlams mammai pajautāt, kas visvairāk ir nepieciešams, jo pat akcijā iegādājoties kādu dārgu mantu būs žēl, ja tā pēc tam netiks izmantota. Pus gadu veciem bērniem dāvanas izvēlēties jau ir krietni vieglāk – tie var būt grabulīši, rotaļlietas ar skaņu vai kaut kas graužams.

Ja tiek dāvinātas rotaļlietas, tad psihologi kā piemērotākās dāvanas rekomendē tādas lietas un mantas, kas nedaudz pārsniedz bērna pašreizējās spējas un prasmes. Tātad, spēles un rotaļlietas, kas paredzētas vecākiem par 3 gadiem vairāk varētu būt piemērotas pat 2,5 gadus vecam mazulim, jo tās var likt bērnam domāt vairāk un attīstīties ātrāk. Tātad, pētot rotaļlietu akcijas, ieteicams pievērst uzmanību nedaudz vecāku bērnu rotaļlietām un spēlēm, kā bērna vecumam.
1-2 gadus veciem bērniem jau ir krietni lielāka interese par dāvanām, taču tāpat viņi nesaprot, kāpēc lietas tiek dāvinātas. Parasti akcijās nopērkami, piemēram, Lego konstruktori un kluči, kas ir lieliska dāvana un šajā periodā ir sevišķi attīstoša. Var noderēt dažādas, viens otrā saliekami trauciņi, piramīdas. 3-5 gadu vecumā var sākt dāvināt lelles, priekšmetus, kas atgādina pieaugušo dzīvi, piemēram, virtuves komplekti, tāfele, zīmēšanas piederumi, bērnu būvmateriālu komplekti. Bērnu apavi vai apģērbs arī šajā laikā vēl var būt lieliska dāvana.

Vai vērts dāvināt mīksto mantiņu?

Bieži vien tieši mīkstās mantas svētku akcijās ir par vispievilcīgākajām cenām, bet nereti no mammām dzirdēs, ka tā ir ļoti slikta dāvana un no mīkstajām mantām labāk izvairīties. Taču ja mājās šo mantu nav tik daudz, tā var būt laba dāvanas izvēle, jo bērni bieži pieķeras mīļākajām rotaļlietām, tās palīdz aizmigt vai aizvieto mammas mīļumu. Protams, šī dāvana vairāk patiks bērnam, nevis mammai kā apģērba vai bērnu apavu gadījumā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *