Seši veidi, kā paaugstināt ražīgumu darbā

Seši veidi, kā paaugstināt ražīgumu darbāMūsu laiks nav neierobežots, tādēļ ir svarīgi lietderīgi izmantot to laiku, kas mums dots. Pamatā ir divi veidi kā palielināt produktivitāti – strādāt vairāk vai gudrāk. Ja dod priekšroku otrajam variantam, Tev noderēs šīs sešas darba ražīguma paaugstināšanas stratēģijas.

Ņem regulārus pārtraukumus

Tas izklausās pretrunīgi, bet plānotu pārtraukumu ņemšana var palīdzēt uzlabot koncentrēšanos. Īsu pārtraukumu ņemšana garu uzdevumu laikā palīdz uzturēt nemainīgu darba līmeni – ilgstoši strādājot bez pārtraukumiem, veiktspēja samazinās.

Nosaki termiņus

Lai gan mēs parasti domājam par stresu, kā par kaut ko sliktu, paša radīts un pārvaldāms stresa līmenis patiesībā var būt ļoti noderīgs, jo tas palīdz koncentrēties uz galveno. Plānojot savus darbus, mēģini noteikt termiņus un centies īstenot šo plānu. Tu būsi pārsteigts, kā uzlabosies Tava produktivitāte, kad sapratīsi, ka noteiktais beigu termiņš strauji tuvojas.

Ievēro ‘’divu minūšu likumu’’

Produktivitāti veicina ‘’divu minūšu likuma’’ ieviešana. Ideja ir šāda: ja redzi kādu uzdevumu vai darbību, par kuru zini, ka vari to izdarīt divu minūšu laikā vai ātrāk, dari to tagad. Uzdevuma tūlītēja pabeigšana prasa mazāk laika, nekā atrgriešanās pie tā vēlāk.

Nedari vairākas lietas vienlaicīgi

Lai gan mums ir tendence domāt, ka spēja veikt vairākus uzdevumus vienlaicīgi ir svarīga prasme efektivitātes paaugstināšanai, patiesībā rezultāts var būt pretējs. Mēģinot veikt vairākus darbus vienlaicīgi, Tu vari zaudēt laiku un arī produktivitāte var būt daudz zemāka. Tā vietā izveido ieradumu izpildīt vienu uzdevumu un tikai tad pievērsties nākamajam.

Esi aktīvs, nevis vienkārši reaģējošs

Ja ļausi ienākošajiem zvaniem un e-pastiem diktēt to, kā pavadi dienu, būsi vienmēr pieejams, bet tas, iespējams, arī būs vienīgais, ko šajā dienā paveiksi. Atvēli laiku tam, lai atbildētu uz e-pastiem, taču neļauj tam noteikt, kā izskatīsies Tava diena. Dienas sākumā centies saplānot savus darbus, atvēlot laiku arī e-pastiem un telefona sarunām. Centies īstenot šo plānu.

Nodrošini sev patīkamu darba vidi

Tas var šķist neticami, taču ir pierādīts, ka darba vietas aprīkošana ar estētiski pievilcīgiem priekšmetiem, var palielināt produktivitāti pat par 15 %. Nenovērtē par zemu attēlus, ziedus, sveces un citas lietas, kas liek Tev pasmaidīt.

Iepriekšminētie padomi noderīgi ne vien darbā, bet arī, piemēram, mācoties. Šobrīd arvien populārāka kļūst tālmācība – vairāk par to var izlasīt – https://www.r1tv.lv/lv/macibas. Šī mācību forma paredz, ka liela daļa mācību procesa jāorganizē pašam, tādēļ produktivitātes palielināšana un saglabāšana te ir īpaši svarīga prasme.

Lai paaugstinātu ražīgumu darbā un mācībās, dažkārt atliek vien mainīt ieradumus – koncentrēties uz vienu darbu,  ņemt pārtraukumus un nodrošināt sev iedvesmojošu darba vidi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *