Kā atkaļķot kafijas automātu?

kafijas aparātsIkdienā ļoti bieži gatavojam kafiju, diemžēl kā ūdeni izmantojot cietu ūdeni. Un tas savukārt aizkaļķo kafijas automātu, kā rezultātā normālas plūsmas vietā kafija krūzē var sākt pilēt vai netecēt vispār. 

Kādēļ vispār kafijas aparāts var sākt aizkaļķoties? Cietā ūdenī ir lielāks minerālvielu saturs (kalcijs, magnijs u.c.), nekā mīkstā ūdenī. Un šīs minerālvielas laika gaitā var sakrāties kafijas automātā, tieši tāpat kā tas var notikt trauku mazgājamā mašīnā un citur. Tas šķietami nav nekas tik slikts, taču kaļķakmens var ietekmēt kafijas garšu un jā, arī bloķēt ejas kafijas automātā. Un tieši šim mērķim nepieciešams ierīci ik pa laikam atkaļķot.

Pastāv dažādi veidi, kā atkaļķot ierīci, tajā skaitā dažādas tautā iecienītas metodes, piemēram, ar sodu, etiķi vai citronskābi.

Ja nu tu vēlies būt drošs par to, ka visu dari pareizi un nebojāsi savu kafijas automātu vēl vairāk, atkaļķošanai izmanto speciālos tīrīšanus līdzekļus, kurus var iegādāties veikalos, tostarp konceptveikalā esmilukafiju.lv.

Tīrīšanas līdzekļi var būt dažādi – gan šķidrā, gan arī tablešu un pulvera veidā. Tas, kāds līdzeklis jāizmanto tev, atkarīgs no tava kafijas automāta, proti, tev jāizvēlas atkaļķošanas līdzeklis, ko radījis kafijas automāta ražotājs. Bieži vien arī instrukcijās tiek ierakstīts, kādi līdzekļi jāizmanto automāta atkaļķošanai.

Kā jāatkaļķo kafijas automāts ar tam speciāli paredzēto līdzekli?

Pirmām kārtām tev jāapmazgā visi trauki, kurus no automāta vari izņemt, piemēram, ūdens tvertne. Kad daļas apžuvušas, ūdens izlasi norādījumus sava kafijas automāta instrukcijā vai uz tīrīšanas līdzekļa iepakojuma. Ūdens tvertnē ielej nepieciešamo daudzumu ūdens. Pēc tam klāt pievieno atkaļķošanas šķidrumu, pulveri vai tabletes. Ja pievieno tabletes vai pulveri, tad pagaidi līdz tas ūdenī izšķīst.

Nākamais solis ir ūdens trauku ielikt atpakaļ automātā un ieslēgt ierīci. Ja aparātam ir speciālā atkaļķošanas programma, tad ieslēdz to. Bet, ja nav – tad ieslēdz kafijas gatavošanas pogu. Šādi atkaļķošanas līdzeklis izies cauri kafijas automāta ejām izšķīdinot un izvadot ārā kaļķi. Ja nepieciešams, šo procesu atkārto vēl pāris reizes. Protams, jo vairāk kaļķa ir tavā kafijas automātā, jo vairāk laika vajadzēs, lai automātu kārtīgi iztīrītu.

Cerams, šie padomi palīdzēs tā kārtīgi atkaļķot kafijas automātu, lai tu jau atkal varētu baudīt labas kvalitātes dzērienu. Lai izdodas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *