Kad tehnoloģiju palīgs prasa kaut ko jaunu

datortehnikaAr katru gadu arvien turpina palielināties datoru lietotāju skaits, teic statistika. Un kāds gan tur brīnums, ja vairākas reizes gadā mēs tiekam iepazīstināti ar jaunām datortehnoloģijām, kas, kā solīts, spēj padarīt mūsu ikdienu daudz ērtāku, vienkāršāku un darbu daudz kompaktāku! Un jāatzīst, bieži vien tā arī ir. Kopš stacionārais dators nav vienīgais, kas mums pazīstams, darbus paveikt ir kļuvis daudz vienkāršāk. Jā, jā, nav labi ņemt līdzi darbu uz mājām un brīvdienās, bet ko darīt, ja vajag? Mūsdienās darbu apjoms pieaug, un pastāv jomas, kurās brīvdienu nemaz nav. Vai tāpēc mums jāatsaka sev brauciens uz laukiem vai kāds tālāks atvaļinājums? Protams nē, ja vien spējam nokoordinēt savus darba pienākumus izmantojot datoru un internetu.

Planšetdators un portatīvais dators šajā ziņā ir lielisks palīgs. Ja ir vēlme nedēļas nogalē doties uz laukiem, nav sev jāatsaka tāpēc vien, ka noteikti jāuzraksta un termiņā jānodod kāds darbs, projekts, uzdevums, jāatbild uz kādiem e-pastiem un tā tālāk! Ņemam līdzi datoru, interneta pieslēgumu un dodamies ceļā. Arī laukos, uz lieveņa sēžot, lieliski varam pildīt savus darba uzdevumus, turklāt nākamajā mirklī, tiklīdz darbs paveikts, varam izbaudīt atpūtu laukos! Šis tikai viens piemērs.

Un tieši tāpēc, ka prasības (ne tikai darbu apjoma un pienākumu ziņā) aug, arī datortehnikas piedāvājums paplašinās. Piemēram, ir datorprogrammas, kurām, strādājot uz portatīvā datora, ir grūti izpildīt dažādas funkcijas, ja nav papildus peles – ar skārienjūtīgo laukumu vien nepietiek. Tad nu papildināt savu portatīvo datoru ar peli. Ja apstrādājam lielus failus, darbojamies ar apjomīgām programmām, bieži vien var pietrūkt vietas datora atmiņā. Tas nebūt nenozīmē ka jāpērk jauns dators – vien iegādājamies ārējo cieto disku, pieslēdzam datoram un turpinām darbu! Šeit var uzskaitīt ļoti plašu datortehnikas papildinājumu klāstu. Visu nepieciešamo atradīsi šeit:

http://220.lv/lv/datortehnika

Lieta, kas būs noderīgas gan portatīvajam, gan stacionārajam datoram, gan planšetdatoram. Katram datoru lietotājam ir lielāka vai mazāka vēlme sekot līdzi dažādiem modernākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem. Un ja vēlamies, lai ierīce kalpotu labāk un ilgāk – visticamāk, izvēlēsimies to nodrošināt ar dažādiem papildinājumiem, nekā steigsim meklēt jaunu, tiklīdz vecajai kaut kas sāk nestrādāt, kā vēlamies, nepatikt vai kļūt garlaicīgs!

Arī pats dators jau ir viens no tiem, kas skaitās datortehnoloģiju kategorijā iekļauts – pats galvenais, pat varētu teikt. Savukārt visas pārējās lietas, kas ietilpst kategorijā “datortehnika” jau ir papildinājumi, kas nodrošina galvenās ierīces labāku un kvalitatīvāku darbību! Nenoliedzami, ka lietotāji  vienmēr meklē pēc iespējas labākus risinājumus, lai veicinātu savu produktivitāti un izbaudītu, ko sniedz kvalitatīva tehnika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *