Kā nomaināmi lāzerprintera kārtridži?

Mācos 11. klasē – skolā, kurā par bibliotekāri strādā mana mamma. Lai nerastos iespaids, ka viņas ikdiena sastāv vien no grāmatu padošanas, to reģistrēšanas lasītāja kartē un nodošanas termiņu nospraušanas, mamma atklāja, ka dažkārt jāveic arī netipiskāki darba pienākumi. Piemēram, viņai tika uzticēta lāzerprintera kārtridža uzpilde – kā izrādās, tas ir dabai draudzīgākais veids, kā to nomainīt.

Šajā jautājumā sabiedrību jau teju 10 gadus izglīto speciālisti no kartridzuuzpilde.lv. Lai uzzinātu vairāk par to, kā nomaināmi lāzerprintera kārtridži, uz turieni devos arī es. Kā izrādās, tas nebūt nav tik sarežģīts uzdevums un arī neprasa daudz laika. Tāpēc nevarētu teikt, ka šo uzdevumu mamma nebūtu varējusi deleģēt man.

Varbūt kādu tomēr tirda jautājums – kā gan skolas bibliotekārei ienāca prātā šo pienākumu uzticēt savai nepilngadīgajai meitai? Redz, ģeogrāfijā aizsākām tēmu par dabas aizsardzību un man vajadzēja par šo jautājumu sagatavot prezentāciju, atklājot veidus, kā iespējams samazināt vides piesārņojumu, veicot izmaiņas ikdienas paradumos. Mamma vēlējās, lai turpinu būt teicamniece un uzzinu par vēl vienu, ne tik populāru atkritumu samazināšanas metodi – kārtridžu uzpildi.

Turklāt pienācis tas vecums, kad jāsāk domāt par profesionālo nākotni. Domāju – varbūt kļūt par bibliotekāri gluži tāpat kā mamma? Jau gadiem esmu vērojusi, kā viņa strādā un cik labi pārzina obligāto literatūras sarakstu. Katrā ziņā mamma vienmēr gādājusi, lai man tajā nepaliktu neizlasīta neviena grāmata. Mamma gan vēlējās pierunāt apsvērt arī citas iespējas, jo neesot jau man gluži jāseko tieši viņas pēdās. 

Eksperiments izdevās – kārtridžu nomaiņas pakalpojums ļāva ne vien uzzināt vairāk jauna par printeriem un uzņēmuma vadīšanas un organizēšanas darbu, bet par būtiskāko pievienoto vērtību kļuva tas, ka šī procesa laikā atklāju, cik ļoti mani saista vides jautājumi. Iespējams, mācīšos vides aizsardzības katedrā vai vismaz pieteikšos vides akadēmijā. Sapratu, ka bibliotekāres darbs nav vienīgā opcija, kaut esmu uzaugusi starp grāmatām.

Turpinājumā pastāstīšu par šo pakalpojumu, kas kļuva arī par manu galveno prezentācijas stūrakmeni. Vairāk par to uzzināju, tiekoties ar speciālistiem no kartridzuuzpilde.lv, kas ļāva man iegūt nepieciešamās zināšanas un informāciju par to, kā nomaināmi lāzerprinteru kārtridži. Kā izrādās, jaunu kārtridžu nebūt nav nepieciešams iegādāties, jo veco vēl var atkārtoti lietot, dažkārt pat vairāk kā 10 reizes. Vai nav apbrīnojami? Ne viss, kas izlietots, tūlīt jāsteidz iemaisīt atkritumos.

Kas ir lāzerprinteris?

Ja jau lāzerprintera kārtridžs reiz jāuzpilda, tad savu pētījumu sāku ar jautājumu “kas tad īsti ir lāzerprinteris?”. Iesmēju par Matrix un lāzergaismām. Tam vajadzēja būt vienam jaudīgam printerim! Un pareizi vien ir – tas minūtē spēj izprintēt pat 100 lapas! Atšķirībā no parastā tintes printera lāzeprinteris paredzēts masveida drukāšanai – teju no rīta līdz vakaram darbināma ierīce. Kā jau skolā – saprintēt materiālus vajag lielai daļai skolotāju. 

Ar tintes printeri varbūt varētu izlīdzēties un izdrukāt visu vajadzīgo vienai sākumskolas klasītei. Taču ja uzdevumu lapas, grāmatu kopijas vajadzīgas visai skolai – materiāla apjoms nudien ir liels! Un šādos gadījumos nepalīdz neviens cits kā lāzerprinteris. To izmanto arī medicīnas iestādēs, bankās, redakcijās, advokātu birojos – visur, kur vien drukāšana nepieciešama lielos apmēros.

Atkarībā no printera veida tiek pielāgots arī kārtridžs. Lāzerprinterim tiek izmantoti lazerprintera kārtridži, tintes printerim – ar tinti pildāmie. To, kā veikt uzpildes procesu atšķirīgu modeļu kārtridžiem, zina speciālisti no kartridzuuzpilde.lv servisa.

Kāpēc lāzerprintera kārtridži būtu jāuzpilda atkārtoti?

Ja jau šāds pakalpojums reiz tiek piedāvāts, neredzu iemeslu, kāpēc tā vietā, lai kārtridžu uzpildītu atkārtoti, pieļautu vēl viena kārtridža korpusa nokļūšanu atkritumu tvertnē. Ja reiz uzpildi var veikt atkārtoti, tad kopumā pateicoties šim pakalpojumam iespējams būtiski samazināt atkritumu daudzumu. Tā vietā, lai ik mēnesi atkritumos izmestu vēl vienu kārtridžu, to var uzpildīt vidēji 3-4 reizes. Ja paveicas, pat 10 un vairāk reižu. 

Ja gadā tiek izlietoti vismaz 12 lāzerprintera kārtridži, pie lieliem printēšanas apjomiem ik mēnesi saskaroties ar vajadzību tos nomainīt, atkritumos nonākušo kārtridžu skaitu var samazināt no 12 līdz pat 2. Skaitļi izsaka diezgan daudz. Tas ir pat vairāk kā uz pusi mazāk atkritumu, kas rodas printēšanas procesa rezultātā. Iespaidīgi, vai ne?

Otrā elpa jeb kārtridžu uzpilde ir izdevīgāka

Vairāki lāzerprintera kārtridži (atšķirībā no modeļa) uzpildāmi ne vien vairāk reižu, bet dažkārt – arī par izdevīgāku cenu kā oriģināla kārtridža iegādes gadījumā. Tādā veidā sanāk nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu – ne vien uzņēmums, izmantojot šādu pakalpojumu, var pozicionēt sevi kā zaļāku, bet arī ietaupīt līdzekļus. Un arī skolai noteikti patīk budžetam atvēlētos līdzekļus novirzīt citām vajadzībām kā printēšanas nodrošināšanai. 

Tas, iespējams, ir gluži tāpat kā apģērbu iegādājoties humpalās. Vismaz tā es sāku par to domāt un man likās, ka esmu sapratusi. Tiesa, daudz labprātāk gan aizeju tomēr uz Zara un iegādājos jaunas šmotkas, kas neož tik nesaprotami, kā tas notiek apmeklējot Humana. Sāku satraukties – vai gan manis uzpildītais kārtridžs maz drukās kvalitatīvi jeb nākamajā dienā jau visa skola gaiteņos apspriedīs, ka nekvalitatīvā druka ir mana vaina?

Sāku baidīties, vai gan lāzerprintera kārtridži patiesībā nebūtu jāiegādājas no jauna veikalā nevis jāveic to atkārtota uzpilde. Jau iztālēm redzēju pret sevi pavērstus pirkstus un nosodošu direktores skatienu.

Vai atkārtota lāzerprintera kārtridžu uzpilde ietekmē drukas kvalitāti?

Tikai, kad uzpilde jau bija pabeigta, bālu seju pajautāju par to speciālistiem. Uzpildes puisis pamanīja manu manāmo satraukumu un ar pilnīgu pārliecinātību balsī teica, ka kvalitāte neatšķiras – drukā tik pat labi, cik ievietojot printerī jaunu kārtridžu. 

Vārdu sakot, salīdzinājums ar Humana veikala savādo aromātu un Zara drēbju smaržu šeit nav vietā. Arī originālie lāzerprintera kārtridži taču galu galā kādam bija jāuzpilda. Tāpat arī nomaināmais. Turklāt – kartridzuuzpilde.lv speciālisti strādā pēc augstākajiem nozares standartiem, ievērojot nepieciešamās procedūras, lai uzpilde notiktu veiksmīgi. Gadījumos, ja vajadzīga kādas detaļas nomaiņa, arī to var izdarīt uz vietas servisā – lai printēšana ietu kā pa diegu vai, kā tur bija? Pa sviestu.

Ja nu lāzerprintera kārtridži uzpildāmi dārgāk kā izvēloties jaunu?

Ja reiz par šo jautājumu vēlējos stāstīt skolas prezentācijā, arī šo aspektu vēlējos iztirzāt. Galu galā tieši tāpēc dažkārt ar dabas aizsardzību un rūpēm par apkārtējo vidi tā nevedas. Liekas, ka tas būs pārāk sarežģīti vai izmaksās pārāk dārgi. Galu galā – arī organiska pārtika ir dārgāka. Un kā nu tas gadījies kā ne – arī lāzerprintera kārtridži var būt uzpildāmi dažos gadījumos par dārgāku samaksu kā iegādājot jaunus. Tomēr atšķirība ir dažos euro. Un tas jau nu gan nav tik traki, vai ne?

Tomēr šajos gadījumos par šo dažu euro piemaksu uzņēmums iegūst papildus punktus potenciālo darbinieku un klientu acīs. Mūsdienās ilgtspējīgs skatījums un vēlme saimniekot, ņemot vērā rūpes par dabas aizsardzību un atstājot aiz sevis pēc iespējas mazāku piesārņojuma pēdu, ir vērtības, kuras sabiedrība tur augstā cieņā. Ja reiz uzņēmums saimnieko atbildīgi, tad arī atbildīgi izturas citā plaknē – godīgi gan pret klientiem, gan darbiniekiem. Vismaz tā gribas domāt.

Un tas ir būtiski. Ja par to jāpiemaksā pavisam nedaudz – lai! Vai tad žēl tos dažus euro? Vai gan lielāku gandarījumu nesniedz sajūta, ka pret šo vietu, uz kuras dzīvojam visi, pret planētu Zeme, attiecamies ar mīlestību un gādību? Nevis atstāt aiz sevis lielāku nekārtību kā atnākot, bet gan pretēji. Un šāda pakalpojuma izmantošana ir viens solis ikdienas saimniekošanā tuvāk atbildīgākai attieksmei pret apkārtējo vidi.

Cik grūti uzpildāmi lāzerprintera kārtridži?

Slinkummaisiem varu droši pateikt, ka vienu kafijas tasīti blakus esošajā kafejnīcā izdzert var paspēt. Manā gadījumā uzpilde prasīja 30 minūtes. Tiesa, parasti to var izdarīt arī ātrāk – 10, 20 minūšu laikā. Tikmēr paspēju izpildīt vienu mājas darbu un vēl turklāt nobaudīt savu karameļu makijato – slinkotāju pulkam es sevi laikam nepieskaitu..

Kā ievēroju – arī blakus esošajā stāvvietā klienti automašīnu var novietot līdz pat 15 minūtēm bez maksas. Tā ka arī par to ir padomāts. Tiesa, tiesību man vēl nav, bet ceru, ka pēc 18. dzimšanas dienas tas izmainīsies. Un tad varēšu palīdzēt mammai ar uzpildi, iegriežoties veikalā, neizmantojot sabiedrisko transportu.

Nu, vārdu sakot – nekā sarežģīta! Atliek tikai doties uz veikalu Matīsa ielā 8, Rīgas centrā – veikala nosaukums ir katridzuuzpilde.lv. Darbiniekiem ir visas vajadzīgās zināšanas un prasmes, lai nodrošinātu uzpildes pakalpojumu. Darba dienās serviss pieejams no 09:00-18:00. Tāpat var zvanīt uz uzziņu tālruni un noskaidrot interesējošos jautājumus pirms uzpildes attālināti: 27-55-22-31.

Lai laikus zinātu, cik uzpilde izmaksās, var nosaukt konkrētā lāzerprintera kārtridža vai paša printera modeli.

Kas nepieciešams, lai atkārtoti veiktu uzpildi?

Viss, kas nepieciešams – līdzi jāpaņem tukšie lāzerprintera kārtridži… Speciālists zinās, ko ar tiem iesākt un parūpēsies par pārējo.

Kārtridžu uzpilde – iespēja saimniekot atbildīgāk

Šo rakstu vēlos noslēgt ar aicinājumu saudzēt dabu un pievērst uzmanību saviem saimniekošanas paradumiem, kā arī meklēt jaunas iespējas izlietot resursus atbildīgāk. Kārtridžu uzpilde ir veids, kā samazināt izlietoto kārtridžu korpusu skaitu kopējā atkritumu daudzumā. Tāpat tas nāk roku rokā ar iespēju ietaupīt. 

Esmu pārliecināta, ka nepieciešams ieviest arvien jaunus un radikālus veidus, kā rūpēties par piesārņojuma mazināšanu. Atkritumu salas un plastmasas pudelēm noklātas krasta līnijas ir sāpīga šodienas realitāte un neapdomīgas saimniekošanas spogulis. Negribētos, lai arī no izlietotiem lāzerprintera kārtridžu korpusiem varētu izveidot jaunu kontinentu. Domāju, ka ikvienam vajadzētu izvēlēties tādas preces un pakalpojumus, kas ir labākais risinājums ilgtermiņā. 

Kārtridžu uzpilde: solis, lai veicinātu pārmaiņas

Kā vēsta tauriņa efekts – viens spārnu vēziens Amerikā var ietekmēt notikumus Japānā. Lai arī liekas, ka viena cilvēka izvēle šķirot atkritumus, izmantot auduma maisiņus un uzpildīt kārtridžu atkārtoti neietekmē daudz, paskatoties, kādu resursu ietaupījumu nodrošina jau vismaz 30 pilsoņu apzinīga attieksme pret dabu, izmaina viedokli, ka saujiņa sabiedrības ir bezspēcīga. Esmu droša, ka tā nav. Un arī es vēlos redzēt pārmaiņas un ticu, ka ar šo rakstu spēju ietekmēt kopējo viedokli.

Šodienas mileniāļi, manuprāt, piedomā vairāk par savas saimniekošanas un dzīvesveida ietekmi uz apkārtējo vidi. To lieliski parāda vides aizstāvju aprindās populārās Grētas Tūnberjas piemērs, kura aktīvi runā par nepieciešamību iestāties pret klimata pārmaiņām un mazināt nelabvēlīgo ietekmi uz vidi. Viņu pazīst mūsdienu jaunieši. Un viņas vēstījums ir būtisks katram, kas vēlas, lai arī nākotnē varētu dzīvot tīrā un drošā pasaulē. 

Tas ir svarīgi, jo arvien pārliecināmies, cik lielu kaitējumu dabai spēj nodarīt cilvēka darbība. Ja 30 cilvēki izvēlas uzpildīt kārtridžu atkārtoti, pieņemot, ka ikviens no tiem gadā nomaina vismaz 10 kārtridžus, var pieļaut, ka 300 kārtridžu korpusu vietā atkritumos nonāk vairāk kā uz pusi mazāk. Ja uz to paskatās šādi, rezultāts tomēr ir iespaidīgs, vai ne tā? It kā izvēļu jūrā nenozīmīgs piliens – tomēr printēšanas pasaulē tas ir lēmums, kas būtiski ietekmē atkritumu skaitu.

Tāpat kā atkārtojami lietojams auduma maisiņš ir daudz labāka un saprātīgāka izvēle par plastmasas maisiņu iegādi, tāpat arī kārtridžu uzpilde ir pārdomātāks un ilgtspējīgāks risinājums par jauniem oriģinālajiem kārtridžiem. Tā kā lāzerprintera kārtridži uzpildāmi ir tik vienkārši, izdevīgi un ērti, nesaskatu iemeslus, kāpēc neienākt pie kartridzuuzpilde.lv speciālistiem ar savu izlietoto lāzerprintera kārtridžu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *